26 Temmuz 2010 Pazartesi

İncek-Kirazlı Bahçe

İncek'te bulunan Kirazlı Bahçe ("Beypazarı Ev Baklavacısı" diye de geçiyor)ağaçlardan yapılan minik çardaklar şeklinde oturma yerleri olan, ayrıca bahçenin üst kısımlarında normal masa-sandalye bölümünün de olduğu geniş alana sahip bir mekan. Bahçenin arka taraflarında elma ağaçları olan, bir kümesi olan ve kümeste ördeklerin bulunduğu doğayla iç içe bir yer. Bana biraz Sarayköy Cennet Bahçesi’ni anımsattı.
Brunchtan ziyade köy kahvaltısı var ama açık büfelerinin olduğunu da söylediler. Onun haricinde ızgara çeşitleri, pideleri de var. Biz akşama doğru gittiğimiz için pide yedik, gayet lezzetliydi. Yanında da salata ve kendi el yapımları olan baklavaları da ikram olarak geliyor. Fiyatlar makul. Biz küçük demleme çay aldık ki, 6-7 bardak çay çıkıyor.
Oyun parkı var. Çardakların önündeki geniş alana çocuklar için bisikletler, akülü arabalar (ümitlenmeyin hiçbirinin aküsü yok, ya da şarjı yok!!) bilumum oyuncaklar var. Parkın arka kısmına küçük bir kum havuzu yapmışlar ve bol miktarda tırmık- kürek takımları mevcut.
Biraz daha bakımlı olsa çok daha iyi olabilir bence, çünkü bisiklet, araba fikri çok güzel. Ki zaten, bulvarda giderken o akülü arabalar gözümüze çarptığı için durduk ve burada zaman geçirmeye karar verdik.

İnternet siteleri yok.
Adres: Turgut Özal Bulvarı 393/1 İncek/Ankara

4 yorum:

AYÇA dedi ki...

Bura egricimene giderken gördüğün yer mı ? Valla kum havuzu, araba bence mantıklı... Pazar planımız belli mı oldu ne :p

Burcu dedi ki...

Ayçacım evet aynen orası. Bilmem çok isterseniz gideriz elbet ama bilmiyorum çok çok etkilenmedim şahsen ama sizinle daha güzel olacağı kesin ;)

oktayyus dedi ki...

Bende tavsiye üzerine gitmiştim ama çok büyük hayal kırıklığına uğradım. personelleri çok kaba ve ilgisizler. Hiç hijyenik değil kahvaltılarıda az seçenekli sunumu zayıf. Ha sadece çocuklarınız oynasın diye hafta içi gözleme çay için gidebilirsiniz ama asla hafta sonunuzu bu yerde rezil etmeyin derim.

Burcu dedi ki...

Oktayyus, ben personeli hiç kaba bulmadım açıkçası ya da o gün siz şanssız gününüzdeydiniz de denk geldi. Şahsen çocukla gittiğim mekanlarda lezzetten önce çocuğumun eğlenebilmesi şartını aradığım için bana kötü bir yer gibi gelmedi, doğayla iç içe olunca börtü böceğe de alışmak gerek :) Tercih meselesi işte, salaş bir yer isteyenler gidebilirler..