2 Ağustos 2009 Pazar

mini-town

Mini-town, çocukların gerçekten güzel vakit geçirebilecekleri bir yer. Top havuzu, mini kasaba, Comfyland ve My Gym gibi bölümleri var. Top havuzuna 3 yaşından büyük çocukları kabul ediyorlar. Mini-kasabada çocuklar için evler, market, restoran ve hatta bir de hastane yapılmış. Çocukların araba kullanabileceği bir alan da oluşturulmuş.

Ada ile Zeynep'i Mini-town'a götürdüğümüzde önce bize merkezi gezdirdiler. Biz, bıdıkların bu seferlik Comfyland'de oynamasına karar verdik ve çok memnun kaldık. Burası, tam onların yaşlarına uygun bir alan. Üç tema köşesi hazırlanmış: Bilişsel köşe, duyular köşesi ve müzik köşesi. 3 yaşa kadar çocukların mutlaka anne-baba ile birlikte olması gerekiyor. Ancak çocuklara bir de gözetmen eşlik ediyor. Merkezde çalışan herkes, son derece güleryüzlü ve anlayışlı. Çocuklarla kurdukları iletişim de çok güzel. Her yer temiz.
Mini-kasabayı seçerseniz çocuğunuzu izleyebileceğiniz bir köşede oturup birşeyler içme imkanı da sunulmuş.
Bu koku köşesi, bizim çok hoşumuza gitti. Rengarenk kutucukların içinde tahtadan çubuklar var. Kutucukların yanına da meyve resimleri çizmişler. Kutucukların içindeki çubuklar, işte o meyveler gibi kokuyorlar. Müzik aletleri de çok güzel.

Bir standda oldukça güzel çocuk kitapları satılıyor. Ben, daha önce hiçbir yerde karşıma çıkmayan çok hoş kitaplar buldum.
Comfland'da oyunun bir saati 10 TL. Mini-kasaba için bir saat ücreti ise 20 TL. My Gym için üyelik sistemi kurulmuş. Ücretsiz deneme dersleri de düzenleniyor. Çalışanlar, çok ilgili. Burada doğum günü partileri de düzenlenebiliyormuş. Biz, burayı çok sevdik. Sizinle de paylaşmak istedik. Özellikle çocukların açık hava etkinliklerinden yoksun kaldığı günler için güzel bir seçenek olabilir. Mini-kasabaya arkadaş grubu olarak gitmekte fayda var. Böylece çocuklar, evcilik oynayabilir.
Sitenin iletişim kısmında bir kroki verilmiş. Kısaca tarif etmek gerekirse Beysukent'i ve Angora evlerini geçince hemen sağda. Migros'a gelmeden önce. Bulması kolay. Park yeri de pek sorun çıkarmıyor çünkü sakin bir yer.
Telefon: 225 41 67

4 yorum:

MERAL VE MELİSA dedi ki...

Dün Minitowndaydık.Çok eğlendik.Çok beğendimm.Ben de tavsiye ederim.

MERAL VE MELİSA dedi ki...

Dün Minitowndaydık.Çok eğlendik.Çok beğendimm.Ben de tavsiye ederim.

MERAL VE MELİSA dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Altuğ Yavaş dedi ki...

Sakın gitmeyin . kötü bir yer. paranızı sokağa atmayın