3 Ağustos 2009 Pazartesi

GAZİANTEP, Celal Doğan Parkı ve Dondurmacı Doğan Usta

Gaziantep Celal Doğan parkına
Buraya gitmemizin sebebi Dondurmacı Doğan ustanın leziz dondurmalarını yemekti aslında. Parkla hemen karşılıklı olduklarından ilk önce parkta zaman geçirdik.Celal Doğan parkının ortasında büyük bir havuz içindeyse mozaiklerle süslenmiş küçük bir şelale var.


Oyun parkı Gaziantep'de başka hiç bir yerde görmediğim şekilde tahtadan yapılmış ve ama biraz daha büyük çocukların oynayabileceği-tırmanabileceği zincirler de var.Park bomboştu, sanırım akşam serinliğinin henüz çıkmamış olması ve o civarda oturan insanların genelde yazlıklarında olmasının etkisi var.


Sonra Dondurmacı Doğan Usta'ya geçtik. Dondurmanın haricinde kadayıfta var.
Dondurma sade,fıstıklı ve çikolatalı. Fıstıklının içinde bütün Antep fıstıkları, çikolatalının içinde ise bütün bademler var. Gerçekten çok lezzetli.Sade dondurmanın kilosu 13, diğerleri 15 lira. Porsiyonlar 200 gr.dan oluşuyor.
Bebekler için mama sandalyesi ve bakım odası var mı bilmiyorum, gözüme çarpmadı. Ama benim oğlum zaten mama sandalyesinde oturmadığı için biz bambu koltuk takımında oldukça rahat ettik.Ortam rahat, dondurması çok güzel, hizmette güzel. Mesela oğlumun kaşığı yere düştü, daha talep etmeden ve üstelik en son masada oturduğumuz halde elemanlardan biri görüp hemen kaşık getirdi bize.

1 yorum:

yusufyusuf dedi ki...

Güzel blog...!