3 Ekim 2012 Çarşamba

MİNİATÜRK

Yıllardır yanı başımızda bulunan Miniatürk’e gitmeyi hep ertelemiştik. Sonunda geçen haftasonu gittik. Hem oğlumuz Enes’in ilgisini çekebilecek hem de bizim ilgimizi çekebilecek bir yermiş Miniatürk. ‘Çocuklu gezme’ ritüeline son derece uygun…
Eserler tek kelimeyle muhteşem. Kızları pek tahmin edemiyorum ama 3 yaşındaki bir erkek çocuğunun ilgisini çekecek o kadar çok şey var ki J Bolu tünelininden geçen arabalar, hava alanındaki uçaklar, boğazdaki vapurlar ve yapay gölette yüzdürülebilen gemiler. En ilgi çekeni ise Miniatürk’ü tamamen turlayan büyüklerinde binebileceği boyutlardaki  tren. Trenle gezerken minik eserleri de zevkle seyredebilirsiniz.
Truva atı ve kale şeklindeki çocuk parkı ilk başta çocukların ilgisini pek çekecek gibi gelmedi bana. Çünkü renk yok pek fazla ama içeri girince devasa büyüklükteki parktan hiçbir çocuğu almanın mümkün olmadığını fark ettim.
Şuan inşaat halinde olan bir de helikopter vardı bizimkinin gözlerini döndüren fakat henüz ziyarete açık değil.
Kapadokya’daki mini balonlar ve nerdeyse Miniatürk’ün yarısını gezen küçük tren de çok sevimli ve Enes’in kaçırmadığı ayrıntılar arasındaydı.
Kristal İstanbul adındaki mini müze de dikkat çekiciydi ama karanlık olduğundan çocuklar pek rağbet göstermiyordu.
Yurtdışındaki Osmanlı eserleri bölümüne de hayranlıkla bakarak çıkışa doğru yöneldik.
Soluklanabilecek restoranı, hediyelik eşya dükkanı ile oldukça keyifli vakitler geçirilebilir. Parkın çıkışında go kart heyecanı da özellikle arabalara bayılan çocuklarla beraber izlenebilir. ( Bu arada küçük çocuklar için de akülü araba turları yapılıyor. )
Yaklaşık 2 saatimizi keyifle geçirdik orada.
Son bir tavsiye, eğer mümkünse Eyüp’ten tekneye binip Miniatürk’ün kıyısında inerseniz çok da keyifli bir yolculuk yapmış olursunuz...
ELİF ESEN

5 yorum:

Ayça dedi ki...

Ah İstanbul gel de deme şimdi. Miniatürk e yıllar önce gitmiştim. O zaman çoluk çocuk yoktu. Kesinlikle katılıyorum. Tam da çocuklara göre bir yer. İstanbul a gelirsek Mert ve Yiğit i götüreceğim.

online mutfak dedi ki...

Süper Biryer burası

Yemek Tarifleri -
Yemek Çeşitleri -
pislink.com

seolara dedi ki...

Paylaşımlarınız çok başarılı, sitenizi ilgiyle takip ediyorum..
cay-makineleri.com

seolara dedi ki...

Paylaşımlarınız çok başarılı, sitenizi ilgiyle takip ediyorum..
tost makinesi
döner makinesi
çay kazanı
Endüstriyel Mutfak
sanayi tipi mutfak
çay makinesi
remtamutfak.net
Döner Makinası
çay kazanı
çay makinası
tost makinası
ızgara
endüstriyel mutfak
Tek Parça izle
Tek Parça izle
cerciko.com

seolara dedi ki...

Paylaşımlarınız harika ilgiyle takip ediyorum. Başarılar.
http://www.remtamutfak.com - Çay Kazanı - Çay Makinaları - Semaver - Tasarruflu Çay Makinesi - Döner Makinası - Tost Makinesi - Fritöz - ızgara - meyve suyu soğutucusu - portakal sıkma makinesi - Sıcak Çikolata Makinesi - Waffle Makinesi - Portakal Sıkacağı - Çorba Kazanı - Kahve Makinesi - Su - Süt Otomatı - Sosis Makinesi - Krep Makinası