21 Mayıs 2012 Pazartesi

Stalu Otel / KAZ DAĞLARIGeçtiğimiz hafta sonu Türkiye’nin Oksijen Cenneti Kaz dağlarında bulunan Stalu Otel’e gittik.Arabayla Kaz dağlarına, Yeşilyurt Köyüne doğru ilerlerken insanı çepeçevre saran yeşilin mutluluğuyla biran önce otele varmak istiyorsunuz ve taş duvarlarla örülmüş bu sevimli butik otelin avlusuna adım atınca resepsiyon girişindeki çiçeklere, duvar süslerine vuruluyorsunuz.
Sonra otelin içine bir göz atıp tüm mobilyaların ne kadar cici olduğunu, dekorasyonun ne kadar özenilerek yapıldığını fark ediyorsunuz.Odanıza girdiğinizde, bebek yatağınızı hazırlanmış buluyor, ilk anki memnuniyeti atlattıktan sonra; romantik cibinlikli harika bir yatak, çiçek desenli pastel renklerdeki koltuklar, beyaz ferah mobilyalar ve kocaman bir pencereden görünen yemyeşil orman ile karşılaşıyorsunuz. Her yer o kadar temiz, öyle hijyenik ki, bebeğinizin odanın içinde çoraplarla, banyoda yalınayak dolanmasına dellenmiyorsunuz. Her yerin pırıl pırıl olmasıyla içinizi ferah tutuyorsunuz.Çocuğunuz yemyeşil bahçede güle oynaya koşar, çimlerin üzerinde istediği gibi yuvarlanırken siz hamağa uzanıp dinlenebiliyor, etraftaki kuş seslerinin dışındaki tek sesin çocuğunuzun kahkahaları olduğunu duyumsuyorsunuz.


Çocuk parkı ya da oyun alanı gibi bir yerin bulunmaması aklınıza dahi gelmiyor çünkü, açık hava, yemyeşil bahçe, her yer bir çocuğun özgürce oynayabileceği, koşabileceği bir alan..


&


Bekçi kulübesinin önündeki,  otelin sahiplerine ait, insanlara öyle aşina, yanlarına sokulduğunda bile kılını kıpırdatmayıp çocuğunuzun kendini sevmesine sessizce izin veren köpek Nina ve sevimli yavrularıyla karşılaşıyorsunuz.
Dolayısıyla yemeğini yemekte zorlanan çocuğunuzu ‘hadi gel köpeciklerin yanına gidelim sen onları seyret, ben de sana yemek vereyim’ diyerek, tabağını bitirmesi için kolayca ikna edebiliyorsunuz.


&


&

&

&

Bu güzel bahçede, çocuklar için ayrılmış, korumalıklı kısmıyla tertemiz, kocaman bir havuz da bulnuyor...


Bu şık butik otelin çalışanları öyle güler yüzlü ve sizinle öylesine birebir ilgileniyorlar ki, otele giriş yaptığınızda çocuğunuzu görür görmez ‘Hangi yemekleri sever, ne isterseniz ona göre yemek hazırlatalım çocuk için’ diye bir teklifte bulunuyorlar.. Mama sandalyesi zaten mevcut.. Çocuk ile ilgili kısım tamam..Sıra ebeveynlerin karnını doyurmaya geldiğinde hepsi birbirinden taze ve yöresel peynir çeşitleri, cevizden, patatese ev yapımı şahane reçeller, kendi yapımları olan pideler ile unutulmaz bir kahvaltı, lezzetli et yemekleri, ev yapımı muhteşem bir mantı, tadına doyulmaz bir sufle  ve mis gibi havada yudumlayacağınız çok şık bir kahve takımı ile sunulan Türk kahvesi…
Bu çocuk dostu otele gitmek için; bir tık
                                                                                        Ceylin'in Annesi
                                                                               Mayıs 2012

8 yorum:

Elif Esen dedi ki...

bu yazıyı da okuduktan sonra bu otele oğlumla gitmek gerektiğine kesin kanaat getirdim :) çok güzel anlatmışsın. minik melek de pek bi eğlenmiş. şapkasına bayıldım :)

Ceylin'in Annesi dedi ki...

Teşekkür Ederiz.

Havası öyle güzeldi ki, o temiz hava, bol oksijen bebeğimin sağlığına katkıda bulunsa o bile yeter...

Süreyya dedi ki...

Ne güzel biryermiş,bayıldım :)) Gezilecek yerler listeme aldım :) Ceylin pek tatlı maşallah..sevgiler..

Ceylin'in Annesi dedi ki...

Teşekkür ederim Süreyya.
Mutlaka gidilmeli, çocuklar için harika bir yer...

Ilknur Olmez dedi ki...

hava da güzelmiş şansınıza, bende sonbahar için düşünebilirim buray.Zaten ramazan bayramında çanakkale de olacağız :) takibe alıyorum blogu, arasıra gezdiğim gördüğüm yerleri de paylaşmak isterim tabi:) buyrun bloguma da beklerim :)

online mutfak dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
seolara dedi ki...

Paylaşımlarınız çok başarılı, sitenizi ilgiyle takip ediyorum..
cay-makineleri.com

seolara dedi ki...

Paylaşımlarınız çok başarılı, sitenizi ilgiyle takip ediyorum..
tost makinesi
döner makinesi
çay kazanı
Endüstriyel Mutfak
sanayi tipi mutfak
çay makinesi
remtamutfak.net
Döner Makinası
çay kazanı
çay makinası
tost makinası
ızgara
endüstriyel mutfak
Tek Parça izle
Tek Parça izle
cerciko.com