24 Ağustos 2010 Salı

TTH Pegasus Royal- Alanya / İncekum

Geçen yıllarda Joy Gruba ait olan, Alanya İncekum mevkinde yan yana 3 otel şeklinde bulunan Pegasus Royal, Pegasus Resort ve Pegasus Club Hoteller, bu sene TTH bünyesine alınmış. Joy Gruba ait iken de memnun kaldığımız otel, TTH Grup tarafından da çok güzel ve özenli işletiliyor.
Bizim her sene İncekum civarını tercih etmemizin sebebi, Ankara’ya en yakın tatil yeri olmasından kaynaklanıyor. Evden otele 490 km, yani 1 mola ile 5 saatte otelde olabiliyoruz.

Öncelikle çocuklu ailelere uygun bir otel, zaten ortalık çocuktan geçilmiyor :) Bu sene daha çok Alman, İsrail, Çek Cumhuriyeti ve Rus turistler vardı. Yollar, pusetlere uygun düzenlenmiş ve 3 otelden de faydalanabiliyorsunuz. Otelin havuz ve kumsal arasındaki yol, geceleri loş ışıklı olduğu için, çocuk uyutmak için birebir. Royal içlerinde en son yapılan en yeni otel. Her odası çocuklu aileler düşünülerek, sürgülü bir kapıyla 2 oda şekline girebiliyor. Ayrıca büyük ve ferah.

Yemekler öncesinde de çok başarılı değildi açıkçası. Temizlik ve lezzet bakımından değil, sadece kahvaltıda hep aynı şeyler çıkıyor ve öğle ve akşam yemeklerinde pek kırmızı et çıkmıyor. Daha çok hindi ve tavuk üzerinde durulmuş. Fakat salata ve soğuk meze kısmı başarılı. Zaten sıcakta pek de bir şey yemeyen bizim için bu da hiç önemli bir etken değildi. Ayrıca bir çocuk restoranı yok fakat geçen yıllarda gittiğimde ve bebeğim ek gıdalar alırken, restoranın şefiyle anlaşıp her gün öğle ve akşam yemeği için istediğim çorbayı/yemeği yaptırabiliyordum.

Denize sıfır bir otel. Kumları mevkiinin adından da (İncekum) anlaşılacağı üzere incecik kum. Çocuklar için çok eğlenceli.. Adım başı yapılmış kumdan kaleler görebiliyorsunuz kumsalda. Deniz tertemiz ve sığ. Otelden kumsala yürüme mesafesi de çok fazla olmadığı için, yazın sıcak havasında kumsala gitmek zor olmuyor.

Sayamadığım kadar çok havuz var otelde. 3 otelin de havuzlarından faydalanabildiğiniz için her gün farklı birine giriyorsunuz. Oğlumun yaşı itibariyle geçen senelerde çok da fazla keşfedemediğimiz çoğu havuzu bu sene keşfettik. Her boyda havuz mevcut. Çoğu havuzda da kaydıraklar var, yine her boyda olmak üzere. En dik ve hızlısından, bebekler için yapılmış en alçak ve çocuk havuzuna açılanına kadar. Hiç kaydıraksız büyük ve çocuk havuzları da mevcut. Mesela bu havuzun üzerine tente de geçirilerek gölge sağlanmış. Her havuz yanında tuvaletler mevcut, çocuğunuzun tuvaleti gelince ordan oraya koşturmuyorsunuz. Ve çocuğunuz uyuduğu için yemeğe mi geç kaldınız, Captain Nemo adı verilen bir mekanda saat 12:00-16:30 arasında açık büfe çeşitli yiyeceklerin bulunduğu bir bar açık. Ki çoğu zaman öğle yemeklerini restoranda değil de burada yiyordu insanlar, çünkü çeşitler ve özellikle de oradaki bir teyzenin yaptığı enfes gözleme çok lezizdi. Otel çok büyük olduğu için, kalabalık çok da göze batmıyor.

Akşamları saat 20:30-21:30 arası mini disco var. Sonrasında da büyükler için gösteriler oluyor ve animasyonlar da güzel sayılır. Gün içi anmasyonlardan zaten hoşlanmadığım için nasıl oldukları hakkında fikrim yok. Çalışan personel çok güleryüzlü ve yardımcı. 24 saat doktor mevcut, ayrıca dişhekimi de var sanırım ama 24 saat mi çalışıyor emin değilim, sormadım. Otelin fiyatı da aldığınız hizmete göre gerçekten çok çok uygun.

Biz gittik, gideceğiz de.. Tavsiye ederim.

2 yorum:

denizero dedi ki...

__cocukla tatil...hatta bebekle tam bir kaos.... o nedenle bu tavsiyeler altın değerinde :)__

cerenim.com dedi ki...

blog süper!!! ve çok önemli bilgiler içeriyor şimdi hamile olan tüm arkadaşlarıma bloğun mailini atacağım. Bana bloğunla ilgili kısacık bir yazı ve fotoğraf yollarsan da site önerileri kısmımda yayınlamak istiyorum. sevgiler